Spoločnosť ESET je jednou z najinovatívnejších spoločností na Slovensku a tvorí to najlepšie, to môže slovenská ekonomika ponúknuť. Pravidelne upozorňuje na možné problémy, aby si to ľudia a firmy dokázali vyhodnotiť a urobiť opatrenia. Tie im môžu ušetriť naozaj značné prostriedky. Tak je to aj v tomto prípade, keď ESET upozorňuje firmy na zraniteľnosti.
ESET upozorňuje firmy
(TASR) – Neopravené známe zraniteľnosti vo firemných infraštruktúrach patria medzi hlavné faktory vedúce k únikom údajov. Dá sa tomu však predísť pomocou nástrojov na vyhodnocovanie zraniteľností a správu záplat. Informovala o tom bezpečnostná spoločnosť ESET.
🚨 From the top cybersecurity trends, and threat categories to bad actor techniques, that is the ESET Threat Report H1 2024! 🚨 Watch the video and read the full report to find out more! #ProgressProtected @TonyAtESET pic.twitter.com/AzN8seTw5V
— ESET (@ESET) June 29, 2024
„Podľa vlaňajšej správy spoločnosti IBM, ktorá sa venovala nákladom súvisiacim s únikmi údajov, vzniklo viac ako päť percent prípadov ako dôsledok známych zraniteľností, ktoré neboli opravené,“ uviedla spoločnosť.
Ak ešte nemáš svojho brokera, využi nasledujúci link a prispej tak na chod tohto magazínu, aby si mal vždy čerstvé informácie:
Štúdia takisto zistila, že náklady späté s únikom údajov prameniacim z neopravenej zraniteľnosti predstavujú 4,17 milióna dolárov (3,89 milióna eur).
Potenciálne kyberhrozby
Spoločnosť dodala, že správa zraniteľností umožňuje firmám chrániť systémy a siete pred potenciálnymi kyberhrozbami, ako je napríklad ransomvér. Zraniteľné miesta totiž môžu útočníkom poslúžiť ako vstupné body, cez ktoré dokážu získať neoprávnený prístup alebo spúšťať útoky, ako napríklad infikovanie malvérom alebo útoky odmietnutia služby (DoS).
Ak ešte nemáš svojho brokera, využi nasledujúci link a prispej tak na chod tohto magazínu, aby si mal vždy čerstvé informácie:
Kľúčové je podľa spoločnosti zraniteľnosti identifikovať a opraviť čo najskôr. Malé a stredné firmy však čelia nedostatku odborných znalostí v oblasti kyberbezpečnosti. Ďalšou výzvou je vyrovnať sa s rýchlym tempom, akým nové zraniteľnosti vznikajú.
„Každý rok sa na rôznych softvérových a hardvérových platformách objavia tisíce nových zraniteľností, preto môže byť pre firmy náročné udržiavať si prehľad o všetkých novovznikajúcich hrozbách a náležite určovať, ktoré záplaty budú mať pri inštalácii vyššiu prioritu,“ objasnila spoločnosť.
Ďalšie zaujímavé čítanie: Týždenný kalendár investora (24. 6. – 30. 6. 2024)
Maj prehľad o svetových trhoch a nezmeškaj príležitosť!
Ak ťa baví náš obsah, ale chcel by si ísť viac do hĺbky prípadne by sa sa chcel pridať do našej investorskej komunity, kde je už viac ako 500 investorov, tak sa pridaj do VIP členstva Investície vo vrecku.
Ako funguje také VIP členstvo a čo sa v ňom dozvieš? Pozri si TOTO VIDEO.
Vo VIP členstve nájdeš akciové portfólio Ing. Jakuba Kraľovanského, vnútornú tabuľku firiem, watchlist ako aj rôzne fundamentálne reporty či analýzy konkrétnych firiem a omnoho viac.